Proje Açıklaması

Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olan Louvre Müzesi’ni Keşfetmek ve entelektüel bir seviyede keyifli bir sanat tarihi yolculuğuna çıkmak.

Programın İçeriği

Fransa’nın vitrini, modern müzeciliğin mihenk taşı olan Louvre Müzesi, bütün zamanların en görkemli koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Bugün, Romanlara ve filmlere ilham veren Louvre ve koleksiyonunu mercek altına alıyoruz. Fransız Devrimi’nin ve Paris’in sembolü haline gelen müzede Leonardo da Vinci, Jack Louis David, Rembrandt, Eugene Delacroix gibi ustaların eserlerini dönem ve üslup bağlamında inceliyoruz. Müze koleksiyonunu zenginleştiren Antik Çağ’ın görkemini yansıtan Milo Venüsü, Semadirek Nikesi gibi eserlerin izini sürüyoruz.  

Kimler Katılabilir?

Sanata ilgi duyan herkes Aslı Boran ile Louvre Müzesi’ni Keşfet programına katılabilir.

PROGRAM İŞLEYİŞ DETAYLARI

Eğitim tarihi: 24 Nisan 2021

Eğitim Günü: Cumartesi
Toplam Eğitim Saati: 2 saat
Eğitim Saati: 18.30 – 20.30 arası yapılacaktır
 

Kurs ücreti: 150 TL

ŞİMDİ BAŞVUR

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Ön Kayıt için şimdi başvur!

Şimdi Başvur

EĞİTMEN

Aslı Bora
Aslı BoraEğitmen Hakkında
İstanbul’da doğan Aslı Bora, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden dereceyle mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında “Bizans Mimarisi ve Görsel Sanatlarında Kapılar” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Felsefe eğitimi alıyor. MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Mitoloji ve Sanat Tarihi dersleri verdi. Uzman Sanat Tarihçisi olarak arkeolojik kazılara katıldı. Özel koleksiyonlara sanat danışmanlığı yapmaktadır. 2019’da Prag ve Barselona’da gerçekleşen “Word of Banksy” sergilerinin sanat danışmanlığını üstlendi. 2014’ten bu yana yurt içi ve yurt dışında yayımlanan, çeşitli dergi ve gazetelere seyahat ve sanat yazıları yazmaktadır.